KAMPANJA „16 DANA AKTIVIZMA PROTIV RODNO ZASNOVANOG NASILJA“

Moto ovogodišnje Kampanje 16 dana aktivizma je „Zahvalnost“ u kojoj je naša škola i ove godine uzela učešće.

Realizovane su radionice s učenicima II razreda s kojima se razgovaralo na temu zahvalnosti. Radionce s učenicima održala je pedagog, Hasija Dedović. Učenici su govorili o načinima izražavanja zahvalnosti, važnosti zahvalnosti u međuljudskim odnosima i zahvalnosti kao općeljudskoj vrijednosti. Učenici su aktivno učestvovali na razgovoru, a pisanje pisama zahvalnosti i razmjena istih ih je posebno obradovalo. „Kućice zahvalnosti“ koje smo dobili od TPO fondacije smo postavili u kabinete kako bi učenici mogli nastaviti s pisanjem pozitivnih poruka i pisama zahvalnosti i u narednom periodu.