IT stručnjaci prepoznali kvalitet učenika Treće gimnazije i žele ostvariti uspješnu saradnju

Dana 20.2.2020. u pratnji direktora JP Toplane Alagić Berina školu su posjetili gdin Damir Ibrišimović, gdin Fethi Silajdžić i gdin Samir Tozo, uspješni poduzetnici i IT stručnjaci, te razgovarali s direktoricom Senadom Salihović i profesorom Maličević Mevludinom o nastavku dalje saradnje i pružanju podrške.

Početak razgovora bio je vezan za projekat naših učenika „Smanji račun, sačuvaj šumu“, gdje su gosti izrazili zahvalnost Upravi Treće gimnazije što je omogućila na poseban način da rade profesori i učenici – projekte od opšteg dobra za sve nas.

Kako su naveli, dati projekat je pokazao da učenici znaju i mogu, te zbog toga se stavljaju na raspolaganje i žele svojim postupcima doprinesu još boljem razvoju funkcionalnog znanja kod učenika Treće gimnazije. Stavili su svoje firme i ljudske resurse na raspolaganje.

Radujemo se što će naši učenici imati priliku posjetiti ove uspješne kompanije i upoznati se sa radom.

Bilo je izuzetno zadovoljstvo razgovarati i dobiti pohvale i ovakvu podršku za nastavak kvalitetnog obrazovanja učenika Treće gimnazije.