I sjednica Vijeća roditelja u šk. 2020/21. god.

U četvrtak, 8.10.2020. godine održana je konstituirajuća sjednica Vijeća roditelja u školskoj 2020/21. godini u amfiteatru Škole uz poštivanje svih zdravstveno – epidemioloških mjera. Sjednicu je otvorila direktorica, Senada Salihović i zaželjela uspješan rad predstavnicima roditelja u Vijeću. Direktorica je prisutne upoznala sa aktivnostima koje su poduzete na početku školske godine, kako bi se obrazovni proces u novim uvjetima – kombinovanog i online modela nastave odvijao nesmetano i bio adekvatna zamjena za rednovni nastavni proces.

Na prvoj sjednici Vijeća roditelja bio je prisutan i predsjednik Vijeća roditelja prošlog saziva, gdin. Murčo Obućina koji je pozdravio prisutne i podnio izvješaj o radu Vijeća roditelja za šk. 2019/20. god. Prema Poslovniku o radu Vijeća roditelja JU Treća gimnazija odabrano je novo rukovodstvo, te je jednoglasnom odlukom za predsjednicu odabrana gđa. Suzana Berberović, zamjenik predsjednice, gdin. Kenan Čaklovica i sekretar Vijeća, gđa. Aida Imamović.

Pedagog Škole, Hasija Dedović, je upoznala članove s Izvještajem o rezultatima u učenju i vladanju na kraju šk. 2019/20. god. i potom s Izvještajem o realizaciji vannastavnih aktivnosti, projekata i drugih oblika odgojno- obrazovnog rada.

Roditelji su zatim iznijeli svoje utiske i dali osvrt na iskustva iz odjeljenja koje predstavljaju, na osnovu čega se moglo zaključiti da su zadovoljni radom škole u novonastalim uvjetima. Roditelji su posebno pohvalili rad nastavnika i rukovodstva Škole te pokazali spremnost i saradnju u vremenu koje je ispred nas, a u cilju prevazilaženja slabosti i poteškoća koje se mogu pojaviti u novom, kombinovanom modelu nastavnog procesa.