HUMANITARNA AKCIJA „JEDAN SLATKIŠ – JEDNO DIJETE“

U skladu sa nadolazećim novogodišnjim praznicima, sada već tradicionalno je realizirana humanitarna akcija „Jedan slatkiš, jedno dijete“. Ova akcija je jedna od konceptnih aktivnosti Mreže savjeta/vijeća učenika Bosne i Hercegovine. Spomenuta akcija se sastoji u skupljanju slatkiša u srednjim školama u Bosni i Hercegovini, nakon čega se prave paketići koji se poklanjaju socijalno ugroženoj djeci i ustanovama čiji su štićenici djeca.

Naša škola se i ove godine odazvala humanitarnoj akciji i učenici su se uključili sa zadovoljstvom. U školu je bila postavljena kutija u koju su se mogli ubaciti slatkiši.

Akcija skupljanja slatkiša je trajala u periodu 12.12-20.12.2019. godine. U ponedjeljak, 23.12. predstavnica Vijeća učenika naše škole zajedno sa učenicima I1 odjeljenja je učestvovala u kreiranju i pakovanju poklona i paketića za djecu. Napravljeno je ukupno 900 paketića na nivou Kantona Sarajevo, a naša škola je učestvovala sa ukupno 800 KM donacije u slatkišima i igračkama. Paketići biti uručeni štićenicima Dječijeg doma „Bjelave“, Zavodu za specijalno obrazovanje i odgoj djece „Mjedenica“ i drugoj socijalno ugroženoj djeci.