Gostujuće predavanje u našoj školi

U sklopu Kolektivnog stručnog usavršavanja u utorak, 4.1.2022. godine je našu školu posjetila vanredna profesorica Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu, prof.dr. Amela Dautbegović.

Profesorica je ispred Fondacije lokalne demokratije odražala predavanje na temu: „Emocionalni i socijalni aspekt funkcioniranja učenika u obrazovnom kontekstu i uloga obrazovnih institucija“. Profesorica je podsjetila nastavnike na važnost prilagodbe učenika u obrazovnom kontekstu, te faktore koji doprinose zdravoj i kvalitetnoj emocionalnoj i socijalnoj prilagodbi.

Psihologinja Fondacije lokalne demokratije, Jasmina Buljić je predstavila Edukativni kutak za mlade, pozvala nastavnike na saradnju, te istakla da je edukativni kutak dostupan svim srednjoškolcima ponedjeljkom i četvrtkom u terminu od 12h do 14h