Gostovanje profesora i doktora nauka, Saše Mrdovića

Dana 18.11.2021, u amfiteatru naše škole, učenici IT odjeljenja III2 i II2 su imali priliku prisustvovati predavanju profesora sigurnosti, računarskih sistema na elektrotehničkom fakultetu i sudskog vještaka, Saše Mrdovića. Profesor je govorio o jednoj veoma aktuelnoj, ali i bitnoj temi, kako u svakodnevnom životu, tako i u svijetu IT industrije, a to je zaštita ličnih podataka od cyber kriminala. Svjesni smo da je cyber kriminal danas veća prijetnja nego što je ikada bila, ali da se također radi i o veoma kompleksnoj temi. Ništa manje očekivano, profesor je učenicima na pojednostavljen način uspio približiti ovu temu, te objasniti kako i na koji način trebaju sakrivati i čuvati svoje lične podatke. Iz doživljaja pristunih saznajemo da su kroz ovo predavanje i uzvraćene odgovore na njihova pitanja saznali mnoštvo novih, ali i korisnih informacija koje do tad nisu imali prilike čuti. Vjerujemo da ih je ovo predavanje podstaklo na razmišljanje, ali i proširilo njihove vidike, te se zajedno nadamo budućim saradnjama i gostovanjima.

Izeta Redžepi