DSD generacija 2017-2021.

Nakon četiri godine vrijednog učenja, beskrajnog zalaganja i truda uspješno je ispraćena još jedna DSD generacija Treće gimnazije. U julu 2017. godine, bez oklijevanja opredijelila sam se za ovaj program koji nudi moja škola zbog ljubavi prema njemačkom jeziku, ne sluteći da će me „dodatna“ dva časa u sedmici dovesti do nevjerovatnih rezultata, krojeći nezaboravne uspomene.

Veliku zahvalnost za postignuti uspjeh, ali prije svega za strpljenje, trud te posebnu ljubav i pažnju u radu s nama dugujemo našoj dragoj profesorici Saneli Omeragić, bezuvjetnoj podršci i osloncu od samog početka. Kroz zanimljive i inovativne časove, imali smo priliku naučiti njemački jezik i usavršiti vještine komunikacije, timskog rada, javnog izlaganja i mnoge druge značajne sposobnosti koje će sigurno biti korisne svakome, bez obzira na buduće zanimanje. Iako je vrijeme pandemije COVID-19 obilježilo posljednje dvije godine srednjoškolskog obrazovanja ove generacije, kvalitet nastave njemačkog jezika nije bio upitan, što su potvrdili rezultati DSD II ispita. U ponedjeljak, 7.6.2021. godine, skromno smo obilježili dodjelu DSD diploma u dvorištu škole i prisjetili se zajedničkih iskustava i divne saradnje. Stečeno znanje upriličeno diplomom otvara mnoga vrata u svijetu i nudi širok spektar mogućnosti prilikom odabira narednog koraka u obrazovanju i ostvarenju ličnosti. Sada kada smo ispisali posljednje redove ove naše priče, ostaje još samo topla preporuka budućim generacijama da nastave tradiciju DSD programa, uspješno i zadovoljno kao i njihovi prethodnici.

Zana Kapetanović IV-3