DRVO MASLINE KAO SIMBOL MIRA U NAŠOJ TREĆOJ

U okviru Memoranduma o razumijevanju između MON KS i PRO-Budućnost projekta ove školske godine Treća gimnazija realizirala je projekt “Mirovno obrazovanje u Trećoj gimnaziji”. Projektom su bile obuhvaćene edukativne radionice i aktivnosti učenika su organizirane svakog mjeseca tekuće školske godine. Projekt je realiziran uz podršku USAID-a i CRS, a moderatorica projekta je prof. Sedžida Hadžić.U okviru Memoranduma o razumijevanju između MON KS i PRO-Budućnost projekta ove školske godine Treća gimnazija realizirala je projekt “Mirovno obrazovanje u Trećoj gimnaziji”. Projektom su bile obuhvaćene edukativne radionice i aktivnosti učenika su organizirane svakog mjeseca tekuće školske godine. Projekt je realiziran uz podršku USAID-a i CRS, a moderatorica projekta je prof. Sedžida Hadžić. Kao završna aktivnost u četvrtak, 3. 6. 2021.  posađen je simbol mira-drvo masline koje će i buduće generacije podsjećati na važnost izgradnje mira i mirovnog aktivizma. Zbog nedostatka prostora u dvorištu drvo je zasađeno u velikoj saksiji u holu škole. U povodu ovog projekta priređena je i mala svečanost za učenike koji su sudjelovali i podjeljene su potvrde o sudjelovanju na projektu „Mirovno obrazovanje u Trećoj gimnaziji“. Prema mišljenjima naših učenika sve aktivnosti su bile veoma dobro koncipirane i pomogle su im da kroz timski rad, kritičko i kolaborativno mišljenje i saradnju bolje shvate važnost i potrebu mirovnog aktivizma u našoj školi ali i u bosanko-hercegovačkom društvu uopće. NAPOMENA: Poštovane su sve epidemiološke preporuke, a učenici su maske skinuli samo na trenutak za vrijeme fotografisanja.