Azra Alagić na Evropskoj olimpijadi iz fizike

Ništa ne dolazi preko noći, iza svakog uspjeha su dani i dani rada, što potvrđuje i naša maturantkinja Azra Alagić. Iako smo imali čast da kao profesori Treće gimnazije učimo Azru, ona nam je vraćala na najbolji način. Azra Alagić je još u osnovnoj školi ostvarivala izvrsne rezultate na takmičenjima iz fizike i matematike, te je nastavila nizati uspjehe i u srednjoj školi. Azra je ove godine takmičarsku turneju započela na školskom takmičenju, nakon kojeg je učestvovala na Kantonalnom iz oblasti optika, atomska i nuklearna fizika. Nakon Kantonalnog takmičenja Azra odlučuje da se umjesto u kategoriji optika, atomska i nuklearna fizika, takmiči u oblasti D – cjelokupna fizika. Na Federalnom takmičenju Azra je bila trećerangirana, a na Državnom takmičenju zauzela je 7. mjesto. Azra će sa još četiri učenika činiti ekipu koja će BiH predstavljati na 5. Evropskoj olimpijadi iz fizike, koja će se održati 19. i 20. 6. 2021. godine.

Ovom prilikom čestitamo Azri na dosadašnjim izvrsnim rezultatima i želimo još mnogo sreće u daljnjem radu!