PRIPREME ZA ZAVRŠNU MANIFESTACIJU EEB III

Prethodne sedmice održan je sastanak učesnika EEB projekta (“Ekologija, energija, budućnost“), među kojima se već treću godinu nalaze i učenici naše škole. Zajedno sa učenicima iz Elektrotehničke škole za energetiku, Srednje ekonomske škole, Srednje škole za saobraćaj i komunikacije, te Srednje škole za okoliš i drvni dizajn, sklopljen je plan vezano za finalnu etapu realizacije projekta. Nakon snimljene dokumentarne reportaže, mjerenja emisije CO2 na putu učenika do škole, vaganja otpada te mjerenja količine potrošene električne energije na rasvjetu u svim školama koje učestvuju u projektu, ove informacije će se izložiti u sklopu završne manifestacije projekta EEB III. Manifestacija će se održati u Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo u četvrtak, 20. decembra 2018. gdje će se premijerno prikazati dokumentara reportaža.

Učenici Selma Zukić, Emina Mašić, Bakir Haljevac i Ahmed Alagić iz IV-6 odjeljenja, te Hena Gojak, Merima Mustafić, Katarina Šanje, Iman Bostandžić, Tvrtko-Jasmin Dželilović i Armin Elezović iz III-6 odjeljenja, zajedno sa koordinatorom projekta profesoricom Almom Gibović, nastavljaju podizati ekološku svijest naših učenika te promovišu ekološke načine rješavanja problema s kojima se susrećemo svakodnevno.

Iman Bostandžić, III-6