Kamp demokratije

U organizaciji Civitasa Bosne i Hercegovine od 15. do 19. avgusta 2022. godine održan je tradicionalni, ujedno jubilarni 20. po redu “Ljetni kamp-Brčko” za pobjednike regonalnih i kantonalnih takmičenja “Projekt građanin” u kategoriji osnovnih i srednjih škola.

Ove godine je ekipa Treće gimnazije imala ekskluzivni poziv organizatora kao drugoplasirana ekipa na kantonalnom takmičenju u KS, te na osnovu rezultata prethodnih godina.Domaćin Kampa nam je iskazao posebno priznanje i na taj način iskazao poštovanje za dugogodišnji na rad na ovim projektima.

Naši učenici su imali priliku lijepo se zabaviti, steći nova znanja i iskustva, kao i sklopiti lijepa prijateljstva.

Ove godine našu školu su predstavili: profesor Šenderović Sejad sa učenicama: Krupić Irma, Pandža Zerina i Subašić Delila.