Završna svečanost stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola

Već 23 godine, učenici osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo imaju priliku da predstave svoje umjetničko stvaralaštvo. U okviru manifestacije Dani Kantona Sarajevo, u Bosanskom kulturnom centru, u četvrtak, 9. maja, održana je Završna svečanost stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola.
Manifestacija je bila ispunjena lijepom atmosferom i notama najuspješnijih izvođača sa kantonalnog takmičenja horova uz muzičku pratnju. Manifestaciji je doprinio i Hor i okrestar naše škole sa izvedbom pjesme You Raise Me Up. Imali smo priliku poslušati najbolje literarne i vidjeti najbolje likovne radove najkreativnijih sarajevskih učenika na temu Od obale moje do obale tvoje, sarajevski mostovi ponosno stoje. Ove godine poslušali smo i literarni rad Ejle Sadiković, učenice prvog razreda naše škole, koja je osvojila 4. mjesto i dobila priznanje na manifestaciji.
Čestitamo našoj učenici i nadamo se još boljim uspjesima u budućnosti.

Meliha Kasapović III5
Foto: Tajra Osmanagić III5