Zatvoren, no i dalje prima posjete…

Prošla je godina dana otkako je Zemaljski muzej u Sarajevu, prvi put u svojih 125 godina rada, postao zatvoren za javnost. Iza vrata najstarije moderne kulturne ustanove u BiH, kriju se vrijedni eksponati koji su neophodni u istraživanju ne samo domaćim, već i naučnicima iz cijelog svijeta. Kako bi podržali kulturne institucije našeg Kantona, učenici prvih razreda su u pratnji prof. Sanide Nuhanović i Emire Hubjer pronašli način i posjetili Zemaljski muzej u Sarajevu.

Učenici su u botaničkom vrtu podijeljeni u 3 grupe-arheološko odjeljenje, etnološko i prirodno, te su uz pratnju vodiča obilazili ista. Ova posjeta je samo jedan od pokazatelja, da postoje oni koji cijene i vrjednjuju kulturu našeg grada. Uz nadu da će se muzej koji je prkosio vremenu u skorije vrijeme ponovo otvoriti, učenici šalju poruku da žele ponovnu posjetu muzeju, ali naredni put sa širom otvorenim vratima.