Zahvalnost učenika kolektivu Treće gimnazije

Poštovani uposlenici Treće gimnazije,  članovi Nastavničkog vijeća,

koristimo ovu priliku da vam se obratimo i javno zahvalimo na trudu i radu kojim postižete da mi, učenici, ni u jednom segmentu ne ostanemo uskraćeni za znanje. U dane izolacije, koji nam svima teško padaju, ne osjećamo se tužni i zapostavljeni, jer znamo da se tu, s druge strane, neko žrtvuje za nas, i ulaže ogroman trud, da bismo sutra, mi bili ti koji na svojim leđima nose budućnost ove države. Znamo da je posao koji trenutno radite mnogo teži od onoga kojim se bavite u toku redovne nastave, pa vam se za to od srca zahvaljujemo. Ovo pišemo jer znamo koliko truda ulažu profesori koji nama predaju, a ne sumnjamo da isto tako rade i ostali profesori. Izvinjavamo se što vam pišemo kao učenici III4, jer je ovo možda trebalo da piše ispred Vijeća učenika, ali mislimo da se svi slažu sa nama.

Ramina Kalabušić i III 4 razred