“ZA REMIZU”

Nakon nezaboravnih Decemarskih dana kulture, pobjednici trećih razreda, III3 je marljivo radio na proširivanju i dopunjavanju svoje sedmominutne predstave “Za remizu”. Dugo smo iščekivali usavršeniju i dopunjeniju predstavu koja nas je još u decembru nasmijala do suza, a naši društvenjaci su zadovoljili sva naša očekivanja u srijedu 16. januara, kada su organizirali predstavu u humanitarne svrhe.

Pred punom salom u Centru kulture i mladih Općine Centar Sarajevo u 18 sati zasvirao je prvo bend Kontrapunkt, a potom nas je Fadi Egho, u predstavi voditelj TV Lavande, zajedno sa ostalim učenicima svog odjeljenja nasmijao do suza. Učenik Fadi Egho nas je nakon svoje emisije “Sa Fadijem na ti”, gdje je ugostio vlasnika sarajevskih tramvaja, gospodina Remiza, sproveo kroz jedan od tramvaja. Na komičan način su talentirani učenici prikazali svakodnevne scene sa kojima se susrećemo u javnom gradskom prijevozu, a na taj način su kritikovali i ukazali na probleme sa kojima se susrećemo u tramvajima. Učenici su glumili izvanredno i zasigurno su uljepšali večer mnogobrojnim posjetiocima.

Uspješnu večer ispunjenu smijehom naši društvenjaci su proslavili na sceni sa svojim razrednikom Abidom Zukićem. U završnici večeri, bend Kontrapunkt je još jednom raspjevao sve prisutne. Čestitke talentiranim učenicima i nadamo se još većim i uspješnijim projektima u budućnosti.

Zerina Omerbašić III1, Meliha Kasapović III5

Foto: Amina Huko IV6