“What unites us all”

Učenici naše škole su ovog ljetnog raspusta imali priliku učestvovati u brojnim projektima, jedan od kojih je bila i omladinska razmjena “What unites us all”. Učenica IV6 Iva Amidžić, među brojnim prijavama, uspjela je privući pažnju komisije, te je nagrađena plaćenim odlaskom u Austriju. Organizatori projekta su Iniciativ Angola i COD Jajce, a finansiro ga je Erasmus.

Kamp je održan od 12. 8. 2021. do 19. 8. 2021. u austrijskom gradiću St. Johann im Rosenthal, koji se nalazi u blizini Klagenfurta. Učestvovalo je 45 mladih osoba iz Austrije, Srbije, Slovenije, Rumunije i Bosne i Hercegovine, koji potiču iz različitih kulturnih i relgijskih sredina.

Glavni ciljevi projekta, koji su ispunjeni kroz različite radionice, predavanja i posjete, bili su interkulturalni i međuvjerski dijalog, te poštovanje i tolerancija. Mladi su u slobodno vrijeme imali priliku uživati u brojnim sportskim aktivnostima i novim poznanstvima, a djelić atmosfere možete osjetiti kroz slike i video.