Vršnjačko nasilje – NEMA ŠANSE u našoj školi

Projekat „Vršnjačko nasilje – NEMA ŠANSE“ realizuje se od oktobra, 2019. god. u našoj školi s učenicma I, II i III razreda u saradnji s Udruženjem CROA. Projekat je podržan od strane MONKS-a i Općine Novo Sarajevo, a trajat će do kraja decembra 2019. god. Realizaciju i projektnih aktivnosti organizuje i prati školski pedagog, Hasija Dedović.
Projakat obuhvata nekoliko aktivnosti:
1. Eduaktivne radionice za učenike „Krugovi prijateljstva“ koje su održane 29.10. 2019. za učenike I razreda i 30.10. 2019. za učenike odjeljenja III-1.
2. Učeničke lokalne akcije sa sloganom „Stop vršnjačkom nasilju“ koje će tokom novembra realizovati odjeljenje II-6.
3. On line kampanja o prevnciji „Cyber nasilje – ne u mojoj školi“ koju će takođe voditi učenici II-6.
4. Jačanje kompetencija roditelja u borbi protiv vršnjačkog nasilja – predavanje za roditelje koje će održati polovinom novembra, 2019.
Nadamo se da će ove aktivnosti doprinijeti stvaranju sigurnog školskog okruženja i pozitvine razredne klime.
Nastavit ćemo vas izještavati o realizovanim aktivnostima u narednom periodu.

Hasija Dedović, pedagog