Veče poezije sa Miodragom “Mikijem” Trifunovim

U srijedu, 25.10.2017. u 17:30 sati,  poznati bosanskohercegovački umjetnik, gospodin Miodrag “Miki” Trifunov posjetio je našu Treću gimnaziju i održao poetsko veče sa učenicima i profesorima u amfiteatru škole.

Osim poezije, Trifunov je učenicima govorio o životu, njegovoj svrsi, težini i zahtjevnom poslu pjesnika. Između ostalog, recitovao je stihove iz poznatih djela kao što su Pakao (Dante A.)  i Ilijada (Homer), te poznatih pjesnika poput Mike Antića i Tina Ujevića.  Također, popularni Miki, je dao neke smjernice i savjete onima čije ce opredjeljenje biti pisana riječ.

Učenici su bili oduševljeni, što potvrđuje veliki broj učenika koji su prisustvovali, i izjavili su da će ovaj događaj pamtiti kao jedno lijepo iskustvo.

Elma Slabić, II2