Uživaj u mirovini, draga Emira!

„Biti čovjek u ovo vrijeme i inače u obrazovnom sistemu je izuzetno teško. Profesorica Emira je zaista divan čovjek, izuzetan prijatelj škole, učenika i svih uposlenika. Mislim da joj se niko nije obratio a da Emira nije sa osmijehom dala iskreni, prijateljski savjet kako da unaprijede sebe i svoje znanje i uklope se u ambijent naše porodice Treće gimnazije. Ona nikada nije zakasnila ili otišla ranije sa časa. Imala sam priliku da se uvjerim u to da nije htjela da napusti čas po cijenu svog zdravlja i života jer je čas za nju bio svetinja.“

Ovim riječima se prisutnima obratila direktorica Senada Salihović.

Nakon dvadeset i pet godina rada u našoj školi, došao je i taj dan da u penziju ispratimo našu dragu kolegicu Emiru Hubijer. Osim direktorice mnogi su željeli da izraze svoje emocije i zahvalnost što su imali tu sreću i čast da rade sa ovom divnom profesoricom. Uzbuđenje smo osjetili i u riječima Senade Redžepagić:

„Uvijek je imala vremena i želju da sa mnom podijeli lijepe trenutke i kako sam upoznavala Emiru sve sam je više voljela i cijenila.“

Tople emocije izviru i iz riječi naše bivše direktorice Emine Avdagić:

„Ja nisam vidjela osobu koja toliko osjeća i voli djecu kao da je svima njima majka. Rijetko sam srela tako emotivan odnos, takvu zaštitu djece pa čak i onda kada možda to i ne zaslužuju.“

Da je Emira ostavila takav pozitivan trag i na svojim kolegama i koleginicama možemo vidjeti iz obraćanja Emire Hadžimuratović:

„Ti si, draga naša Emira, najveći dio svoga života utkala u Treću, postala si dio bezbroj najljepših prića iz školskih klupa, učila si mnoge generaciji ne samo o historiji, učila si ih kako da postanu pravi ljudi, učila si ih kako da daju i šire ljubav, kako da savladavaju prepreke i kako da čuvaju od zaborava sve ono što su mnogi već zaboravili. Ono što znači biti čovjek, ono što je velika i široka duša, ono što služi za primjer nesebićnosti i požrtvovanosti – to si upravo ti. Iako ideš iz škole, ti ostaješ dio nje, jer raditi sa djecom znači biti vječito mlad u duši, razdragan i poštovan.“

Divnim riječima i pozitivnim emocijama se obratila i zamjenica direktorice Amra Ćolić:

„Želim da se zahvalim Emiri na divnoj saradnji koja je trajala dvadeset godina. Ona je stvarno pomagala svima nama. Nju smo mogli pitati sve, a ona nam je od srca pomagala. Nikada nije bježala od rada i uvijek je bila spremna i voljna da nauči nešto novo i to može da služi kao primjer svima nama.“

Za kraj nam se obratila i naša Emira Hubjer:

„Svima se srdačno zahvaljujem i čast mi je bila što sam bila član kolektiva Treće gimnazije. Hvala i mojim dragim učenicima što su me voljeli kao i ja njih. Molim vas da ih čuvate i svima želim uspješnu novu školsku godinu.“

„Zbog svega ovoga, želimo ti sve najbolje i da dugo godina uživaš u danima koji su pred tobom, a mi ćemo za tebe i dalje biti uvijek tu, kao što si ti uvijek tu za nas.“