Uspješno završen projekat „Škola roditeljstva“ u Trećoj gimnaziji

U utorak, 16.04.2024.godine u školskom amfiteatru je održana posljednja od ukupno pet radionica u okviru projekta „Škola roditeljstva“. Projekat i radionice su vodile pedagoginja i psihologinja škole, Hasija Dedović i Merima Pašalić. Ovaj put nam se pridružila i direktorica škole Amra Čolić, također u ulozi majke adolescenta.

Na ovom posljednjem susretu, roditelji su imali priliku ponoviti i prisjetiti se svega što su kroz prethodne radionice naučili, te napraviti jednu samoprocjenu odnosa sa svojim adolescentom i razmišljati o tome kakav međusobni odnos sa svojim adolescentom žele da imaju.

Roditelji su izrazili želju da se ovakav projekat nastavi i u narednoj školskoj godini, naglašavajući potrebu za ovakvim i sličnim susretima, te istakli korisnost ovakvih radionica u njihovom svakodnevnom životu. Na samom kraju smo upriličili i malu zakusku za roditelje, kako bi u jednoj opuštenoj atmosferi roditelji imali priliku da se druže i razmijene iskustva.