Uspjesi na takmičenjima iz njemačkog jezika

Naši učenici kako DSD-programa tako i redovnog programa njemačkog jezika tradicionalno pokazuju odlične uspjehe iz njemačkog jezika i čine nas vrlo ponosnim.

I ove godine smo pokazali izuzetan uspjeh na kantonalnom takmičenju na svim nivoima. Naš učenik DSD programa Amin Alić iz odjeljenja II4 ostvario je uz podršku svoje profesorice Džemilamne Džananović pobjedu na ovogodišnjem kantonalnom takmičenju na nivou B2 i obezbijedio za sebe učešće na državnoj olimpijadi iz njemačkog jezika, učenica DSD programa Sumeja Buljugija iz odjeljenja III4 plasirala se uz podršku svoje profesorice Amele Zukić-Huseinović na 2. mjesto na nivou C1, učenik Faris Maglajlija iz odjeljenja I2 uz podršku svoje profesorice Šejle Brkić-Delalić plasirao na 3. mjesto na nivou A2, dok je učenica Berna Fetahagić iz odjeljenja II5 ostvarila 7. mjesto, tako da je Treća gimnazija zahvaljujući svojim učenicima takmičarima i njihovim profesoricama u ukupnom plasmanu bila najuspješnija u našem kantonu.

Čestitamo na izuzetnom uspjehu!