Uspjesi na Kantonalnom takmičenju iz njemačkog

Ovogodišnje Kantonalno takmičenje iz njemačkog jezika održano je 16. marta 2023. godine. Kao i prethodnih godina domaćin takmičenja je bio Goethe Institut i učenici srednjih škola našeg Kantona takmičili su se na nivoima jezičke kompetencije A2, B1, B2 i C1. Konkurencija je kao i uvijek do sada bila vrlo jaka, a naša škola je imala kvalitetne takmičare u svim jezičkim kategorijama.

Naši takmičari obradovali su nas i ostvarenim uspjesima na ovom Kantonalnom takmičenju i jednim plasmanom na dalji nivo takmičenja, državnu Olimpijadu iz njemačkog jezika.

Emelin Macić, učenik III1 odjeljenja osvojio je 2. mjesto na najtežem nivou, nivou C1 i učestvovat će u maju ove godine na državnoj Olimpijadi. Učenica I6 odjeljenja Lina Suliman Hassan osvojila je 3. mjesto na nivou B1, dok su učenice Esma Hajdarević i Ena Muhović osvojile 7. mjesto na nivou A2 odnosno B2. Time je naša škola u ukupnom plasmanu bila vrlo uspješna.

Svečana dodjela nagrada za najbolje plasirane takmičare održana je u petak, 24. marta 2023.godine u zgradi Goethe Instituta u Sarajevu.

Čestitamo našim takmičarima na ostvarenim uspjesima, kao i Aktivu profesora njemačkog jezika naše škole za podršku i pripremu takmičara.