“Umjetnost” u Trećoj gimnaziji

Dana 17.12.2013. godine, u prostorijama amfiteatra Treće gimnazije održana je prezentacija na temu “Umjetnost”.  Prisutni su imali priliku pogledati rezultate ankete koja je sprovedena među učenicima, profesorima i uposlenicima škole i vidjeti koliko zapravo znamo o umjetnosti. Poseban akcenat je stavljen na sedmu umjetnost –film.
Tu priliku smo iskoristili da prikažemo kratkometražni film “Dissemble” koji su režirale učenice Treće gimnazije, Avdić Nurudina i Omerbašić Hana.

Svojim prisustvom nas je počastila i bosanskohercegovačka rediteljica Aida Begić, sa kojom su učenici II5, Božić Darjan i Bahtanović Nejra obavili kratak intervju. Također nam se obratio i Avdić Armin, učenik II5, koji je glumio u posljednjem filmu Aide Begić “Djeca”.
Projekat je vodio profesor geografije, Zukić Abid, zajedno sa učenicima II5.  Radujemo se daljom saradnjom sa rediteljicom Aidom Begić i još boljim i zanimljivijim projektima poput ovog.