Ugostili smo uvaženog profesora informatičkih nauka sa Instituta za informatiku Humboldt Univerziteta u Berlinu, gospodina prof. dr. Hans-Dieter Burkhard

28.10.2013. godine ugostili smo u odjeljenjuII6 uvaženog profesora informatičkih nauka sa Instituta za informatiku HumboldtUniverziteta u Berlinu, gospodina prof. dr. Hans-Dieter Burkhard. Kako se unastavi njemačkog jezika u okviru DSD-programa pored učenja jezika u ciljupripreme učenika na polaganje DSD-ispita i sticanja odgovarajuće diplome velikapažnja poklanja i civilizaciji zemalja njemačkog jezičnog područja (kultura,način življenja, tehnika, dostignuća itd.) uspjeli smo ovim gostovanjem da zadovoljimobitne ciljeve moderne nastave, a i da zadovoljimo intelektualnu znatiželjunaših učenika i sve uobličimo u jedno zanimljivo predavanje. Prof. Burkhardtkoji je i gostujući profesor na Elektrotehničkom fakultetu u Sarajevu pripremioje za nas predavanje o najnovijim dostignućima robotike i uveo nas ufantastičan svijet dostignuća informatičke nauke na ovom polju. Jako zanimljivoje bilo vidjeti i snimke iz RoboCop-lige u kojoj je profesor sa timom svogaInstituta već godinama među najuspješnijim natjecateljima i osvajačima medalja.

Prof. Džemilamna Džananović iskoristila jepriliku da uvaženog profesora informira o predstojećoj posjeti dijela našegodjeljenja Berlinu te smo razgovarali i o eventualnoj posjeti profesorovommatičnom Institutu i mogućnosti da naši učenici posjete Humboldt Univerzitet uBerlinu i laboratorije Instituta za informatiku.

Ovom prilikom zahvaljujem se gospođi DušankiBošković, našem roditelju i predsjednici Vijeća roditelja naše škole, koja jenas je povezala sa uvaženim profesorom i omogućila održavanje ovog zanimljivogčasa.