Učionica dobre volje

Dana, 14. 12. 2022. godine, učenici JU Treće gimnazije, članovi sekcije „Debatni klub“, završili su projekat „Škola aktivnih građana i sistemske promjene u nastavi građanskog obrazovanja u Bosni i Hercegovini“. Organizatori projekta su Udruženje Izbornih zvaničnika BiH i Agora CE. Koordinatorica projekta je profesorica Đuldina Kurtović.

„Vrlina je znanje“, kaže Sokrat. Naši učenici imaju i vrline i znanje. Svoje sposobnosti, talente i znanje su usmjerili ka zajedničkom dobru, i pokazali svojim primjerom šta znači biti aktivan građanin u demokratskom društvu.

Učenici su kroz niz radionica, edukacija i aktivnosti odlučili kroz projekat stvoriti prijatniji ambijent u školi za učenje. Danas su svečano otvorili prostor koji su nazvali „Učionicom dobre volje“. Učenici su uredili prostor za svakog učenika/icu škole, gdje će moći učiti, ponavljati gradivo i pomagati jedni drugima. U narednom periodu učenici će dodatno uređivati prostor kroz zajednički aktivizam i demokratsku kulturu dijaloga i kompromisa.

Ovom prilikom se zahvaljujemo direktorici, pedagogici i uposlenicima škole na podršci u toku projekta.