Učenici Treće na bazaru u Njemačkoj ambasadi

Dana 10.12.2016. učenici I6 DSD odjeljenja  i učenici trećih razreda DSD područja posjetili su Ambasadu SR Njemačke u Sarajevu. Cilj posjete je bio druženje sa uposlenicima navedene ustanove i mnogobrojnim posjetiocima te podrška Božićnom bazaru. Mnogi naši učenici su donirali kolače i ostale poslastice koji su se zajedno sa jelima sa roštilja prodavani na bazaru. Sav prihod od prodaje namijenjen je  za pomoć ustanovama koje se brinu o osobama i djeci sa posebnim potrebama u Visokom i Žepču.  Bazar je otvorila ambasadorica SR Njemačke, a otvorenje bazara je na naš poziv uljepšao i ženski omladinski hor Chorus Cadenza, naš prijatelj sa školskih projekata iz njemačkog jezika,  koji je sve prisutne počastio sa tri kompozicije.  Prve dvije kompozicije su bile izvedene na njemačkom jeziku ( Stille Nacht i Ode an die Freunde), a treca kompozicija Hey Holly Queen bila je iznenađenje za sve prisutne,nešto bržeg tempa, te je izazvala buru oduševljena. Učenici  su sa profesoricama Hadžimuratović i Džananović primjenili stečeno znanje iz njemačkog jezika i usput uživali u njemačkim tradicionalnim slasticama. Za učenike je ovo bio nezaboravan doživljaj, sam ulazak u jednu ustanovu poput Ambasade SR Njemačke i Evropske komisije je poseban i nesvakidašnji događaj, a kada se na to doda ljubaznost uposlenika, druženje sa njemačkom ambasadoricom i  mnogim drugim prisutnim članovima diplomatskog kora i javnog života i uživanje u divnoj prazničnoj atmosferi dobiju se nasmijana i zadovoljna lica vrijednih učenika i ponosnih profesorica.
Zahvaljujemo se svim učenicima i njihovim porodicama koji su divnim kolačima i slasticama, a i svojom prisutnošću,  dali doprinos ostvarenju humanitarne misije ovog bazara.

Mirha Dostović,III7