Učenici njemačkog jezika u Meeting Pointu

Opet je vrijeme Festivala njemačkog filma u Sarajevu! Tim povodom je Goethe-Institut od 24. do 29. novembra 2022. po drugi put održao svoj filmski festival na kojem je predstavljeno sedam novih njemačkih igranih ostvarenja iz 2020. i 2021. godine. Izbor seže od nagrađivane naučno-fantastične komedije Marije Schrader “Tvoj sam čovjek” i režiserskog prvijenca Daniela Brühla “U komšiluku”, preko romantične drame “Svijet će biti drugačiji” i filma “Moj sin”, do dvije televizijske produkcije za mlade “Sanjar košmara” i “Hyperland”. Filmovi pružaju duboki uvid u današnje njemačko društvo, ali i uznemirujući uvid u globalni svijet koji nas čeka u budućnosti. Obećavaju ne samo uzbudljiva i dirljiva kino iskustva, već pružaju i puno prostora za razmišljanje i razgovor.

Učenici DSD programa trećih razreda, kao i učenici četvrtih razreda redovnog programa njemačkog jezika posjetili su sa svojom profesoricom njemačkog jezika, Džemilamnom Džananović ovogodišnji Festival njemačkog filma. Sadržaji i osnovne poruke filmova obrađuju se u narednom periodu na redovnoj i projektnoj nastavi u okviru diskusionih i debatnih rundi i poslužit će kako uvježbavanju znanja jezika, tako i razvijanju i treniranju vještine argumentovanog izražavanja vlastitog mišljenja.