Učenici naše škole posjetili rezidenciju japanskog ambasadora

Učenici naše škole koji su prošle godine posjetili Japan u sklopu “Miraiba” projekta i ovogodišnja grupa učenika koji su u projektu, imali su čast u srijedu, 12.6.2024.godine, u pratnji direktorice Amre Čolić posjetiti rezidenciju japanskog ambasadora. Ova posjeta pružila im je priliku da nauče mnoge zanimljivosti o Japanu, uključujući japansku kulturu i običaje.

Tokom posjete, uz uzbudljive priče i prezentacije, imali su priliku praviti tradicionalni sushi i mochi, što je bilo izuzetno zanimljivo i edukativno iskustvo. Također su učestvovali u kvizu o Japanu, u kojem su neki učenici osvojili sjajne nagrade.

Ovakvi susreti inspiriraju naše učenike na kontinuirano učenje i istraživanje svijeta oko nas.

Hvala ambasadoru Japana na gostoprimstvu i nezaboravnom iskustvu koje ćemo dugo pamtiti.