Učenici II-2 posjetili Olimpijski muzej

U duhu prazničnog raspoloženja, povodom obilježavanja 40. godišnjice Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu, učenici II-2 u pratnji razrednice Aide Burak posjetili su Olimpijski muzej.

U istom su obišli izložbu i obogatili znanja o kulturi i historiji našeg grada.

Ljubazni kustosi su učenicima ispričali sve o nominaciji i izboru Sarajeva za najboljeg kandidata XIV Zimskih olimpijskih igra. O radovima i projektima koji su besprijekorno urađeni dočekali tu, sad već davnu 1984.godinu, naglasivši da je zima u Sarajevu izgledala čarobno tih dana.

Zimske olimpijske igre od velike su važnosti za historiju naše domovine, stoga nam je drago da su i naši učenici spoznali važnost ovog događaja.

Zahvaljujemo se Olimpijskom muzeju koji nam je otvorio vrata i radujemo se narednoj posjeti.