Učenici I4 i I6 odjeljenja obilježili Međunarodni dan djece oboljele od karcinoma

Međunarodni dan djece oboljele od karcinoma obilježava se 15. februara svake godine u cilju podizanja svijesti o problemima sa kojima se suočavaju djeca i adolescenti oboljeli od raka. Ovim danom se naglašava potreba za ravnopravnijim pristupom liječenju i njezi za svu djecu oboljelu od raka.

Tako su učenici I4 i I6 odjeljenja naše škole odlučili da obilježe ovaj dan pravljenjem zlatnih vrpci.

Zlatne vrpce su simbol borbe protiv raka među djecom. Njima se želi ukazati na važnost dječijeg života i njihovu hrabrost u borbi protiv malignih bolesti.

Naši učenici su uspješno realizirali svoju ideju, podijelili su vrpce svim učenicima i Upravi škole.