UČENICI DSD-A POKAZALI IZVANREDNO ZNANJE NA USMENOM DIJELU ISPITA

Nakon pismenog dijela ispita, koji je održan 3.12.2013.godine, obavljen je 12. i 13. 12. 2013. god. u kabinetu BI 07 usmeni dio ispitau sklopu Njemačke jezičke diplome (Deutsches Sprachdiplom). Komisija u sastavu:predsjedavajući Bernd Meisterfeld, stručni savjetnik za njemački jezik ispredCentrale za inozemno školstvo, ispitivači profesorice Njemačkoj jezika uprogramu DSD-a Džemilamna Džananović i Emira Hadžimuratović, imala je prilikuda uživa u izuzetnim odgovorima kandidata. Ispitu je pristupilo 16 učenika.Prvog dana je polagalo 7 učenika: Ammar Kulić, Lejla Dedić, Darin Đokanović,Anesa Mehmedović, Melisa Rovčanin, Emina Hrustanović i Emina Kuhinja. Drugogdana je pristupilo 9 učenika: Benjamin Šehić, Haris Handžić, Nedim Grabovica,Aida Bahtijarević, Amina Mušić, Halid Osmanović, Haris Čolić, Benjamin Delalići Emina Muhić.  Na opće zadovoljstvoučenici su pokazali izuzetno dobro znanje i spremno su odgovarali na pitanjačlanova komisije. U prilog tome govori činjenica da su svi uspjeli postići C1nivo, a 5 učenika je osvojilo maksimalan broj bodova (24). Drugog dana su ispitposjetile pedagogica Marica Jelin i zamjenica direktora Senada Salihović. Uprvom dijelu ispita učenici su na osnovu ponuđenih pojmova imali zadatak daosmisle povezani tekst, a naročitu dimenziju kreativnosti su iskazali u drugomdijelu ispita, obrazlažući svoju specijalnu temu. Gospodin Meisterfeld je nakraju samog ispita rekao da je prijatno iznenađen zdravim razmišljanjem iširokim znanjem naših učenika.

Na kraju šta drugo reći nego da smo ponosni na našeučenike i da im od srca čestitamo.