Učenice III-4 posjetile Centrotrans

Dana 28.2.2024.godine učenice III-4 razreda posjetile su prostorije kompanije Centrotrans povodom izrade projekta Projekt građanin/Ja građanin i teme: “Put do škole kao nemoguća misija“. Naše učenice ugostili su direktor prigradskog i gradskog saobraćaja kojem smo se obratili, direktor Vedan Smailbegović i direktor međugradskog i međunarondog saobraćaja gospodin Saudin Parić.

U toku razgovora istaknuta je potreba za organizacijom javnog gradskog prevoza za srednjoškolce. Budući da je tema kompleksna i da se odnosi na više sektora, istaknuta je i potreba za strateškom saradnjom Ministarstva saobraćaja Kantona Sarajevo, Ministarstva za odgoj i obrazovanje i kompanije Centrotrans. Pored navedenog, istaknuto je da bi sredstva za ovu ideju, uvođenja autobusnih linija za srednjoškolce u periodima najvećih gužvi, obezbijedili inostrani fondovi uz udio subvencije Vlade Kantona Sarajevo. Rješenje ovog problema također bi ostvarilo benefit smanjenjem gužve u javnom gradskom tramvajskom i autobusnom prevozu.

Zahvaljujemo na gostoprimstvu i istaknutoj podršci teme III-4 razreda.