U Trećoj gimnaziji održano polufinale iz Poduzetništva u okviru projekta Akademija za mlade poduzetnike

U Trećoj gimnaziji je 17.4.2024. održano polufinale iz Poduzetništva u okviru projekta Akademija za mlade poduzetnike. Članovi komisije su: Željka Vidović ispred UNDP-a Maja Arslanagić Kalajdžići profesorica sa ekonomskog fakulteta u Sarajevu kao i Nadja Uznunović Jahvin ispred projektnog tima EGG-a.

Svoje poduzetničke ideje sa planom realizacije predstavile su četiri grupe, a titulu pobjednika odnijela je grupa ProgresIQ.

Tim čine Ilma Pleh(II2), Ena Karić(III2), Vedad Šabović(III2) i Arna Mekić(IV2).

Predstavili su nam svoju aplikaciju za pomaganje pri učenju djeci sa poteškoćama u razvoju.

Ista ekipa predstavljat će našu školu na SSST takmičenju u subotu, 20.4., gdje im želimo puno sreće i vjerujemo u njihovu nesebičnu i humanu ideju da opravdaju epitet inkluzivnost Treće gimnazije.

Ovo je prilika i da čestitamo svim ostalim učenicima poduzetničkog kluba, njih 15, koji su svaki mjesec odvajali svoje slobodne vikende slušajući module, osvajajući skoro svaku nagradu na akademiji, neiscrpno se sastajali poslije škole i gradili svoje ideje sve u cilju da se našu školu predstave na najbolji mogući način. Sigurni smo da će se trud i rad isplatiti, te da će Poduzetnički tim izvesti budućih 15 uspješnih poduzetnika.

Sretno!