Tunel spasa

U sklopu časa geografije, učenici II4 i II6 razreda, u četvrtak 30.05.2013, posjetili su  Sarajevski ratni tunel- „Tunel spasa“. U ovoj posjeti učestvovala su 22 učenika, zajedno sa profesoricom geografije Amelom Mešić.
Tunel spasa izgrađen je za vrijeme opsade Sarajeva. Kroz njega su u ratu dolazile osnovne potrepštine za život. Smatra se simbolom odbrane grada. Učenici su posjetili Muzej tunela spasa koji čuva uspomenu na izgradnju i korištenje sarajevskog tunela. Prošli su jednim dijelom tunela, koji je danas otvoren za turiste. Tunel je širok oko 1m, a visok 1,60m. Njegova dužina u toku rata koja se koristila je iznosila oko 800m. Zatim su pogledali kratki film o najvažnijim i najzanimljivijim detaljima oko tunela.

Tunel spasa- spas u ratu, uspomena u miru!