Treća gimnazija zauzela drugo mjesto u finalu debatnog takmičenja!

U srijedu, 21.12.2016. učenici Treće gimnazije  su učestvovali  u finalu debatnog  takmičenja organizovanog od strane Udruženja izbornih zvaničnika BiH  i zauzeli  drugo mjesto u konkurenciji  šesnaest ekipa iz cijele BiH.  Po riječima sudaca pokazali su vrhunsko znanje, a po nama najviši nivo tolerancije i međusobnog razumijevanja neophodnog  u njihovom kvalitetnom razvoju kao ličnosti i kao budućih lidera.
U sklopu takmičenja koje se odvijalo u Parlamentu BiH  ljubazni  domaćini  su sve učesnike upoznali  sa radom  parlamenta.
Cilj takmičenja da se kod mladih ljudi aktivira kritičko razmišljanje i poveća njihov interes u javnom životu  je maksimalno postignut.

Učenici koji su predstavljali Treću gimnaziju su Ajša Hadžić, Ana Sužnjević, Amela Kuloglija, Nikolina Pušić, Ema Živadinović, Iris Gudelj,  Lejla Hodžić, Edina Zeba, Belma Đono,  Ema Mašnić, Luka Đopa i Andrej Bačić u pratnji profesora Ljiljane Nikolić – Kovačević i Igora Smiljanića.
dsc_8387 dsc_8375 dsc_8389