Treća gimnazija zauzela drugo mjesto na Atletskom kupu srednjih škola Kantona Sarajevo

Treća gimnazija je na svoje široke police postavila još jedan značajan pehar. Ovog puta je to bio srebrni pehar Atletskog kupa srednjih škola Kantona Sarajevo.

Nakon kvalifikacija održanih 19. 9. 2017. godine, naši su se najbolji sportisti okušali u atletskim disciplinama 2. 10. 2017. godine u finalu  Atletskog kupa na stazama, poligonima i borilištima Stadiona „Koševo“.

Treću gimnaziju su predstavljali: Ema Andrić koja je u skoku u dalj uspjela zauzeti zlatno prvo mjesto, Tarin Husić koja je trčala na 400 metara za drugo mjesto u svojoj konkurenciji, Zerina Čengić koja je u trčanju na 600 metara uspjela ostvariti visoko drugo mjesto, Enes Ušto koji je bio drugi u bacanju kugle, Zerina Velić koja je uspješno skakala u dalj i plasirala se na četvrto mjesto, Sara Ažman i Mirza Abaza koji su u svojim konkurencijama u trčanju na 400 metara također zauzeli četvrto mjesto, Amar Hasečić koji je u skoku u dalj za muškarce bio četvrti i Andrej Marković koji je istrčao 100 metara za peto najbolje vrijeme. U štafeti 4×100 metara naša ekipa je zauzela peto mjesto u ukupnom poretku.

U veoma jakoj konkurenciji čak dvadeset srednjih škola sa područja Kantona Sarajevo, naši su talentovani sportisti uspjeli učvrstiti Treću gimnaziju na visokom drugom mjestu. Ovom se prilikom zahvaljemo njima, kao i profesorici Suadi Krezić koja je pripremala naš srebrni tim, te im želimo mnogo velikih uspjeha u budućnosti.