TREĆA GIMNAZIJA PRUŽA ŠIROK DIJAPAZON MOGUĆNOSTI – OTVORENJE VJEŠTAČKE STIJENE ZA PENJANJE

Svečano otvorena vještačka stijena za penjanje u sportskoj sali škole

Ministrica za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo mr. Zineta Bogunić, bivši ministar dr. Elvir Kazazović i gospodin Muhamed Gafić, svečano su otvorili umjetnu stijenu za sportsko penjanje u sportskoj sali Treće gimnazije Sarajevo, koja učenicima pruža  širok dijapazon za razvijanje motoričkih sposobnosti, snage, izdržljivosti…

Direktorica škole Senada Salihović pozdravila je prisutne  i istakla je poseban doprinos bivšeg ministra za obrazovanje, nauku i mlade KS prof.dr. Elvira Kazazovića, koji je prepoznao kvalitet projekta i pomogao da se donese odluka za sufinansiranje i omogući postavljanje ove stijene u sali Treće gimnazije, kao i profesorici Suadi Krezić i Sarajevskoj školi alpinizma- idejinim tvorcima ovog projekta. Realizacijom ovog projekta će se poboljšati kvalitet nastave na časovima sporta, te pomoći da u budućnosti neki od učenika Treće gimnazije na sportskim takmičenjima predstavljaju Bosnu i Hercegovinu, kao što su ove godine naši učenici učestvovali na Olimpijadi iz Fizike i Geografije.

Direktorica se također zahvalila, gđi Lamiji Husić i gđi Arneli  Trešnjo iz Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, predstavnicima Školskog odbora, Vijeću roditelja, Vijeću učenika, uposlenicima Treće gimnazije, predstavnicima  UNICEF-a, Srednjoj školi „28.juni“ Istočno Novo Sarajevo, TV SA, roditeljki Sabini Šunjić i brojnim gostima koji su svojim prisustvom podržali i uveličali ovaj značajan događaj.

Ismeta Trepalovac,prof.

Foto: Amina Huko, Kerim Kapetanović, Ajdin Sadžak, Selma Salman