Treća gimnazija osvojila prvo mjesto na takmičenju u skupnom muziciranju

Na Kantonalnom takmičenju iz skupnog muziciranja, održanom 19.04.2017 godine u amfiteatru Pete i Dobrinjske gimnazije, učestvovale su Gimnazija Obala, Prva bošnjačka gimnazija, Druga gimnazija, Katolički školski centar, JU Srednja medicinska skola, Četvrta gimnazija, JU Srednjoškolski centar”Nedžad Ibrišimović”Ilijaš i I naša Treća gimnazija. Uprkos velikoj konkurenciji, zahvaljujući temeljitoj i ozbiljnoj pripremi za takmičenje, uspjeli smo osvojiti prvo mjesto kategorijama a capella “Kad ja pođoh na Bentbašu” i instrumentalana muzika”Pirates of Caribbean”. Svi smo bili sretni jer je pored takmičarskog duha, prijateljsko druženje je bilo nezaboravno.
Ovaj uspjeh je još jedna potvrda da se trudom i radom postižu najbolji rezultati. Zahvaljujem se mnogobrojnim učenicima Muzičke sekcije kojih nekada čak ima i preko 40, a nadam se da će i u narednoj školskoj godini nastaviti sa angažmanom.
Aida Kamenica, prof.