Treća gimnazija na Sajmu srednjih škola

Sajam srednjih škola u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, u saradnji sa Zajednicom srednjih škola, održan je 13. maja 2024. godine ispred ARIA mall centra. Suorganizatori su  bili Privredna komora KS, Udruženje poslodavaca KS i Obrtnička komora.

Na ovoj manifestaciji učenici devetih razreda i njihovi roditelji kroz pojedinačne prezentacije svih škola, mogli dobiti potrebne odgovore o zanimanjima za koja se mogu obrazovati u srednjim školama na području Kantona Sarajevo, kao i s mogućnostima daljeg zapošljavanja po završetku srednjoškolskog obrazovanja.

Profesori i učenici naše škole su pokazali koliko nastavne aktivnosti mogu  biti jednostavne i zanimljive kroz oglede primjenjivosti prirodnih nauka. Istovremeno, ukazano je i na kreativnost i svrsishodnost vannastavnih aktivnosti. Tako je, na najbolji mogući način, budućim srednjoškolcima omogućeno da se upoznaju sa načinima rada u Trećoj gimnaziji.