Treća gimnazija – na promociji lika i djela Mehmeta Akifa Ersoja

Dana 11.01.2024. godine, predvođeni direktoricom naše škole prof. Amrom Čolić i uz pratnju prof. Hede Pepić, naših desetak učenika prisustvovalo je obilježavanju lika i djela velikog književnika iz novije turske književnosti – Mehmeta Akifa Ersoya. Svečana akademija održana je na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu, a u organizaciji Instituta Yunus Emre iz Sarajeva, Ministarstva obrazovanja Republike Turske, Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu i sarajevske Treće gimnazije.

U svom pozdravnom govoru direktorica Amra Čolić istakla je nekoliko važnih detalja iz života i djela velikog pisca i pjesnika M. A. Ersoja, koji je, između ostalog, autor i turske nacionalne himne, što mu daje posebno mjesto u srcima turskog naroda. Na Akademiji su nastupile i dvije naše učenice: Hana Kadić i Hatidže Akan, koje su oduševile sve prisutne svojim nastupom.

Najnoviji članci

Kategorije