Treća gimnazija je postala eko-škola

Napisao/la: Vildana Panjeta | Datum: 22.03.2012
Kao što je već napomenuto, završna manifestacija je održana u prostorijama Treće gimnazije sa početkom u 12h.
Prisustvovali su predstavnici osnovnih i srednjih škola, te zamjenik gradonačelnika Miroslav Živanović, kao i Sabina Hadžiahmetović, predstavnica COOR-a.

Osnovne škole ”Vrhbosna” i ”Mula Mustafa Bašeskija”, te Treća, Druga i Gimnazija Dobrinja su predstavile svoj višemjesečni rad, te put ka tituli ”eko-škole”. Osim toga, danas je ujedno i Svjetski dan voda, te je dio projekta posvećen i vodama, najpotrebnijem čovjekovom resursu. Bitno je kazati, da je vidljiva ustrajnost profesora i učenika da očuvaju našu okolinu, a da bismo očuvali planetu, prvo moramo početi od sebe. Također je primjetna ekološka osviještenost, koja će se proširiti i van ovih škola, te bitno utjecati na cijeli grad.
Podršku ovom projektu pruža i Grad Sarajevo, što ukazuje na spremnost ove institucije da sarađuje sa cjelokupnim stanovništvom.

Kao što i sam moto našeg projekta kaže: Ne razmišljaj o granicama, otkrij svoje mogućnosti. Budi eko-budi neko!