TRADICIONALNI BAZAR U AMBASADI REPUBLIKE NJEMAČKE

Duh predstojećih praznika već uveliko se osjeti u našem gradu, a jedna vrlo lijepa strana ovog prazničnog raspoloženja je i tradicionalni bazar koji priređuju uposlenici Ambasade Savezne Republike Njemačke u Sarajevu, u kome su uživale učenice jezičkog odjeljenja III1 i učenici dodatne nastave iz Njemačkog jezika sa svojom profesoricom Džananović Džemilamnom.

Kao i svaki put do sada, na bazaru nas je dočekalo mnoštvo posjetilaca i bogata ponuda različitih tradicionalnih poslastica, kao i proizvoda pripremanih i izrađivanih za ovu priliku. Kupovinom proizvoda na bazaru posjetioci kao i svake godine učestvuju u akciji prikupljanja sredstava za dobrotvorne svrhe. Pored humanitarnog karaktera bazar je godinama prepoznatljiv i po veseloj i opuštenoj prazničnoj atmosferi i druženju u ugodnom ambijentu, a za nas je naravno posebno značajan bio susret sa ambasadoricom nj.e. Christiane Hohman, koja nas je u maniru pravog domaćina vrlo srdačno pozdravila i pozvala da uživamo u ponudi bazara.

Za neke od nas uslijedila je kasnije i posjeta tradicionalnom Diplomatskom bazaru, gdje se imali priliku da u jednoj posjeti obiđemo svijet. Sretni smo kada vidimo koliko se zemalja i njihovih predstavništava okupilo u našoj Skenderiji i na ovaj način dali podršku mnogobrojim organizacijama, inicijativama i pojedincima iz naše zemlje.