Testiranje za DSD program – 2022.

Testiranje zainteresiranih učenika obavit će se u četvrtak, 30.6.2022. godine sa počekom u 12 sati.

Planirano je provođenje pismenog testiranja, a najuspješniji kandidati sa pismenog dijela pristupit će nakon toga usmenom intervjuu.

Molimo sve zainteresirane učenike budućih prvih razreda da prilikom predaje dokumenata kod upisne komisije preuzmu informativni listić i na njemu izvrše prijavu za testiranje. Tokom predaje dokumenata bit će prisutne i profesorice njemačkog jezika kod kojih mogu dobiti dodatne informacije o programu i testiranju.

Učenici koji su u devetom razredu učestvovali na kantonalnom takmičenju iz njemačkog jezika su, ukoliko su zainteresirani, automatski primljeni na DSD program i oslobođeni testiranja. Potrebno je samo da prilikom predaje dokumenata ispune prijavu i time izraze svoju želju za pohađanje DSD programa.

Radujemo se novoj generaciji DSD-učenika i želimo vam srdačnu dobrodošlicu u Treću gimnaziju!

Aktiv njemačkog jezika

O DSD programu:

DSD program predstavlja program intenzivne nastave njemačkog jezika sa povećanim brojem časova u odnosu na redovnu nastavu.
Učesnici DSD programa pohađaju sedmično 4 časa njemačkog jezika kao drugog stranog jezika. Ovi časovi su integrisani u redovni raspored časova.
Pohađanje DSD-programa je besplatno i izvodi se u moderno opremljenim kabinetima, po udžbenicima koje škola stavlja na raspolaganje te od strane iskusnih i za ovaj program licenciranih profesorica njemačkog jezika kao i uz podršku mnogobrojnih partnera škole i programa.
Cilj rada u DSD programu je razvijanje i usavršavanje jezičkih vještina i kompetencija, sticanje funkcionalnog znanja njemačkog jezika i priprema učenika za polaganje ispita za međunarodno priznatu Njemačku jezičku diplomu (DSD / Deutsches Sprachdiplom). Ispiti se polažu za nivoe jezičke kompetencije B1 (DSD I) u martu/aprilu drugog razreda i B2/C1 (DSD II) u novembru/decembru četvrtog razreda gimnazije.
Prijem učenika na DSD program vrši se na osnovu testiranja (pismenog i usmenog) koje se održava nakon upisa u Treću gimnaziju.