SVEČANOST ZA NAJIZVRSNIJE UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA KS

Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo je i ove godine organizovalo svečanost za najizvrsnije učenike srednjih škola koji su se tokom protekle školske 2017/18. godine posebno iskazali u nastavnim i vannastavnim aktivnostima, te realizaciji projekata i promociji svojih škola.

JU Treća gimnazija ima mnogo takvih učenika, pa nije bilo lako odabrati samo jednog učenika. Ipak, jedan učenik je bio izuzetno uspješan, Tarik Jelačić, iz odjeljenja IV-6 prirodnog izbornog područja. Tarik Jelačić je od I razreda ostvarivao odličan uspjeh s prosjekom 5,0 i primjernim vladanjem. Do sada je pokazivao samo zavidne rezultate na takmičenjima i učestvovao brojnim u vannastavnim aktivnostima.

U nizu njegovih uspjeha izdvajamo 3. mjesto na Regionalnom takmičenju iz geografije „Balkanijada“ u protekloj školskoj godini, čime je ostvario plasman i učešće na Međunarodnoj olimpijadi iz geografije koja se ovog ljeta održavala u Kanadi. Tarik Jelačić je time na najbolji mogući način predstavio ne samo našu školu, već i našu državu. Zahvaljujemo se donatorima koji su omogućili Tarikov odlazak na Međunarodnu olimpijadu:  općini Novi grad, Udruženju BHAAS i gdi. Slavici Hrnraš, Udruženju ZAMBAK iz Kanade i ostalim prijateljima koji su željeli ostati anonimni.

Tarik Jelačić je u pratnji direktorice prisustvovao navedenoj svečanosti u petak, 7.9.2018. godine u Domu mladih Skenderija prilikom koje su najboljim učenicima srednjih škola Kantona Sarajevo uručena priznanja i nagrade.

Zahvaljujemo se ministru prof. dr. Elviru Kazazoviću na dodjeli vrijednih poklona za najizvrsnije učenike Kantona Sarajevo.