Svečanost povodom Dana državnosti BiH

U petak, 24.11.2023. godine, povodom Dana državnosti, učenici i profesori naše škole pripremili su malu svečanost. Dan državnosti Bosne i Hercegovine obilježava se 25. novembra i od velikog je značaja za sve građane BiH.

Treća gimnazija, s ciljem odavanja počasti ovom divnom prazniku, priredila nam je program kojim je prikazala vrline naše domovine.

Članovi našeg hora otpjevali su neke od pjesama koje govore o našoj državi, njenim bogatstvima te ljudima koji su je državom i učinili.

Imali smo priliku čuti interpretacije mnogobrojnih literarnih radova naših vrijednih učenika. Također, o piscima i pjesnicima čiji radovi i dandanas veličaju BiH.

Učimo cijeniti našu Zemlju i sve što nam ona pruža. Budimo ponosni građani BiH kao što su i naši učenici.

Promoviranje jednakosti i poštovanje naše Bosne i Hercegovine i njenih građana bez obzira na nacionalnost, glavni je cilj našeg današnjeg okupljanja.

Tekst: Imam Pamuk, I 1

Slike: Riad Štaljo, IV 4