Svečanost povodom Dana državnosti

Učenici Treće gimnazije su još jednom obilježili važan datum u historiji naše domovine, u petak 24. novembra 2017. godine održana je Svečana akademija povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine. Manifestaciju su pripremili članovi školskih sekcija: Historijska, Literarna, Recitatorska, Hor i orkestar. Publiku su svojim prisustvom počastili i bivši učenici Amna Aganović, Izeta Hamza i Aner Kekić, koji su je ostavili bez riječi izvedbom pjesme “Pjevat ćemo šta nam srce zna”. Svečanost su zatvorili članovi Literarne sekcije čitajući učeničke radove posvećene jedinoj nam domovini – Bosni i Hercegovini.

Učenici su bili jako uspješni, te su nam svi na svoj način prenijeli dio svojih lijepih osjećanja prema domovini. Ne sumnjamo da će učenici, kao ove, tako i naredne godine raditi istim tempom i biti jednako uspješni u realiziranju ove svečanosti.

Amila Gabela i Meliha Kasapović, II2

Foto: Tajra Osmanagić, II2