Svečani ispraćaj i dodjela diploma maturantima

Svečani ispraćaj i dodjelu diploma našim maturantima, organizovali smo zadnji nastavni dan u ovoj školskoj 2023/24.godini.

Događaj je započeo inspirativnim obraćanjem naše direktorice koja je istakla marljivost i predanost naših učenika tijekom godina te uručivanjem pohvala učenicima koji su kroz svoje četverogodišnje školovanje nosili ocjenu 5.0 i primjerno vladanje.

Na školskom konkursu Centar za izvrsnost i liderstvo Treće gimnazije, koji se realizuje unazad četiri školske godine, ove godine prijavila su se 23 učenika. Prvoplasirana Amina Gicić, učenica III-4 razreda, osim pohvale dobila je i vrijednu nagradu – obuku za polaganje vozačkog ispita u Autoškoli EURO KULA. Nagradu su uručili g. Muamer Kulić, vlasnik autoškole i Emina Suljić, prošlogodišnja pobjednica konkursa. Potom je g. Anel Tahirbegović, predsjednik Udruženja Alumni Treće gimnazije, uručio pohvale i ostalim učenicima koji su na ovom konkursu ostvarili izuzetne rezultate.

Po završetku zvaničkog dijela ceremonije, dodjele diploma i ispraćaja maturanata, naši talentovani učenici počastili su prisutne dobrom energijom kroz kreativnu predstavu i muzički nastup.

Čestitamo generaciji 2020-2024!

Nastavite sanjati veliko!