Svečana dodjela pohvala učenicima u Trećoj gimnaziji – dan uspjeha i inspiracije

U petak, 12. aprila 2024. godine, Treća gimnazija organizovala je svečanu dodjelu pohvala kojoj su prisustvovali učenici, profesori i osoblje škole i tako podržali izvrsnost i talent učenika.

Direktorica škole otvorila je događaj toplim riječima, čestitajući učenicima na njihovom trudu i zalaganju te profesorima koji su im bili podrška na svakom koraku.

Događaj je obilježen muzičkim nastupima koji su pojačali svečani ton ovom događaju, dok su recitacije poezije uz stihove o moralnim vrijednostima, pravednosti i empatiji dodatno obogatile program. Performansi su bili izvedeni na različitim jezicima, što je naznačilo posebnu notu multikulturalnosti.

Centralni dio programa obilježila je svečana dodjela pohvala za učenike koji su svojim radom i postignućima pokazali zašto su upravo oni ponos Treće gimnazije. Bilo ih je mnogo, a kako su izlazili na pozornicu da prime svoje priznanje, osmijesi na njihovim licima govorili su sve. Svaki poziv na pozornicu bio je popraćen aplauzom i uzvicima podrške dok su učenici s ponosom preuzimali zaslužene pohvale, potvrđujući svoj trud i posvećenost.

Atmosfera tokom cijelog događaja bila je puna očekivanja, a izrazi ponosa na licima naših učenika i profesora govorili su više od riječi.

Zajednica Treće gimnazije pokazala je koliko je snažna i podržavajuća, te kako zajedničkim snagama možemo postići izvanredne rezultate.

Svečanost je završena s velikim optimizmom i nadom da će naši vrijedni učenici nastaviti sa sjajnim uspjesima, kako na lokalnom tako i na međunarodnom nivou. Ponosni smo na svaki korak koji naprave ka svojim ciljevima, uvjereni da je svaki trud vrijedan i da se na kraju uvijek isplati.

Pridružite nam se u sljedećim izazovima i podržite naše mlade talente koji svakodnevno dokazuju da su budućnost koju vrijedi čekati.

Fatiha Bihorac, članica Novinarsko-fotografske sekcije