SVEČANA DODJELA NAGRADA POBJEDNICIMA NA KANTONALNOM TAKMIČENJU IZ NJEMAČKOG JEZIKA

Nakon obavljenog Kantonalnog takmičenja iz Njemačkog jezika 10.3.2017. godine Njemačka ambasada je 21.3.2017. godine upriličila dodjelu nagrada za tri prvoplasirana učenika i to za nivoe A2, B1 i B2/C1. Treća gimnazija je postigla izvanredne rezultate osvojivši jedno prvo, jedno drugo i jedno četvrto mjesto. Učenica Irma Hasković je osvojila prvo mjestu za nivo B1 i upućuje se na Olimpijadu koju organizuje Goethe Institut. Učenik Anes Paraganlija je osvojio drugo mjesto za nivo B2/C1, a učenik Ishak Kurtić je na nivou A2 osvojio četvrto mjesto. Prvoplasirani su dobili laptop, a drugoplasirani slušalice Headset.

Učenike Irmu Hasković i Ishaka Kurtića za takmičenje je pripremala profesorica Šejla Brkić Delalić, a učenika Anesa Paraganliju profesorica Emira Hadžimuratović. Ponosni smo što smo još jedanput pokazali da imamo sjajne učenike, čestitamo im na osvojenim nagradama sa željom da im njihova znanja budu pokretačka snaga za nove uspjehe.

Šejla Brkić Delalić/Emira Hadžimuratović

6(1) 7(1)