Svečana akademija za Dan državnosti

„Ostajte ovdje… Sunce tuđeg neba,

Neće vas grijat kô što ovo grije.“

U amfiteatru naše škole tradicionalno smo obilježili Dan državnosti jedne i jedine nam domovine Bosne i Hercegovine te uživali u sadržajima koje su pripremili naši učenici zajedno sa profesorima Aidom Kamenicom, Džemaludinom Poturovićem, Sanidom Nuhanović i Lejlom Delalić. Voditeljice priredbe su bile učenice Ajla Sijerčić i Dženita Podžić a svečanu akademiju je svojim obraćanjem otvorila direktorica naše škole Amra Čolić. Čestitajući ovaj historijiski praznik svim učenicima, profesorima te prisutnim gostima, posebnu zahvalu je uputila dragim prijateljima naše škole a oni su Senada Salihović, direktorica instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja, Sadžida Hadžić, uposlenica instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja, Sahudin Kačar, direktor KUD “Proleter” i Emira Hubjer, bivša profesorica naše škole. Uvažena direktorica je na kraju svog obraćanja uputila čestitke našoj učenici i izuzetnoj plivačici Iman Avdić te joj poželjela mnogo sreće na predstojećim takmičenjima. Na samom početku smo uživali u pjesmama “Zemljo moja” i “Bella ciao” u izvedbi hora naše škole na čelu sa profesoricom Aidom Kamenicom. Kako muzika može uljepšati naš život, tako mogu i riječi. Članovi literarne sekcije, pod vodstvom profesora Džemaludina Poturovića, potrudili su se da nam ovaj historijski značajan dan upotpune svojim literarnim radovima koji su bili ispraćeni gromoglasnim aplauzom. Ovu svečanost uljepšali su i članovi folklorne sekcije koji su svojim izvanrednim nastupom na našu scenu donijeli i tračak bosanskohercegovačke tradicije. Publika je uživala u svakoj tački a naši profesori su bili ponosni na sve što su učenici priredili. Svečanu akademiju smo završili obraćanjem uvažene direktorice instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Senade Salihović koja nam je uputila najljepše čestitike povodom ovog praznika.

Sajra Bajraktarević II-1